HC Energie Karlovy Vary „B“- HC Wikov Hronov 4:2 (1:0,1:2,2:0)

 Poslední kvalifikační zápas jsme sehráli v KV Aréně v Karlových Varech.  

HC Energie Karlovy Vary „B“- HC Wikov Hronov  4:2  (1:0,1:2,2:0)

Sestava HC Wikov Hronov: Adam Pavlíček, Vojta Kubeček – Stanislav Rubáček, Jakub Jirásek, Matyáš Polej, Ervín Wajsar, Ondřej Havelec, Adam Kubeček, Honza Pavelka, Tadeáš Kulhánek, Marek Ištok, Jakub Kocián, Vojta Vytlačil, Michal Petr

Branky a asistence: Matyáš Polej (Adam Kubeček), Ervín Wajsar (Matyáš Polej, Marek Ištok)

Poslední utkání kvalifikační skupiny o extraligu dorostu jsem hráli v Karlových Varech. Nezačali jsme špatně a první třetinu jsme soupeře přestříleli v dost výrazném poměru. Bohužel s proměňováním šancí se potýkáme celou kvalifikaci a tak v poslední minutě spíše nahozením na bránu než střelou od modré prohráváme 1:0. Od druhé třetiny se hra srovnala, šancí na obou stranách bylo dost, do kabin jdeme za stavu 2:2. Ve třetí třetině opět neproměníme několik šancí a nájezdů, soupeř ano, a tak po dvou gólech odcházíme opět bodově naprázdno.    

K celkové kvalifikaci bych řekl, že kromě prvních dvou utkáních na soupeřových stadionech na Hvězdě Praha a v Porubě, kde to nebylo z naší strany ono, ve zbývajících čtyřech utkáních jsme sehráli naprosto vyrovnané zápasy a kdyby našim střelcům tzv. nezvlhl střelný prach, bylo určitě na to pár bodů získat. Trochu je v tomto kontextu úsměvný, možná trapný závěr komentáře na onlajnech z KV, cituji: „Pro Hronov byla kvalifikace jedno velké trápení. WIKOV totiž nedokázal vyhrát ani jedno utkání a bez jediného bodu je na chvostu minitabulky“. Pro nás určitě nebyla kvalifikace trápení, ba naopak, jsme si ji náramně užili. Sehráli jsme 6 kvalitních zápasů s nejlepšími mančafty z republiky a myslím si, že se ctí. Do Poruby jsme jeli Pendolínem, v KV jsme si prohlédli zázemí jejich nové arény. Toto vše k tomu také patří a myslím si, že kluci budou mít na co vzpomínat. Kdyby nám někdo řekl v září před zahájením soutěží, že budeme hrát kvalifikaci o extraligu, považovali bychom ho za blázna. Úspěch hřeje i o to víc, že se o to porvala parta, která spolu vyrůstala odmalička na hronovském stadionu. Bylo tak trochu symbolické, že při našem domácím utkání s Porubou předal David Moravec pohár za vítězství v nadstavbě nejen našim klukům z dorostu, ale též i naším mladším žákům, kteří také vyhráli svoji nadstavbu regionální ligy před takovými mančafty jako Mountfield HK  či Tygry z Liberce.  Třeba je za 4 roky čeká to co jsme si letos prožili my.  

 

Lukáš Polej  

Tabulka - RLMD - nadstavba

Pořadí Klub Utkání Skóre Body
1. HC Dukla Jihlava 4 16:6 12
2. HC Wikov Hronov 3 19:10 8
3. SK H. Slavia Třebíč 4 20:16 8
4. HC Lomnice n/P 4 22:21 7
5. HCM Jaroměř 4 16:17 5
6. HC Dyn. Pardubice 4 14:16 3
7. HC Mor. Třebová 4 12:18 2
8. Tj Lanškroun 3 6:21 0

 

Sponzoři mládeže